Upravit stránku

Jak už jste nás stihli poznat jsme opravdový nadšenci toho co tvoříme. A i přesto se naskytnou projekty, které nás zaujmou více, opravdu se na ně těšíme a díky tomu se nám z práce stává zábava a někdy i dobrodružství. Jedním z nich je i ,,Apartmán Kaprun,,. Oslovil nás klient, že zakoupil pro svou rodinu apartmán v Alpách a zda se nechceme ujmout jeho vybavení a drobných řemeslných prací (chceme, podívat se služebně do Alp, zalyžovat si to se přece neodmítá. No byla to trochu mylná představa.) Apartmán měl být využíván na celoroční provoz, vždy na 1-2 týdny. Dvě děti, Táta a Máma, tedy prostor měl být jednoduchý, přesto útulný a praktický a do zimy hotov. Začalo se tedy pracovat na návrzích interiéru. Po schválení návrhu a cen jsem rozdělily práci na dvě etapy.

V první letní etapě jsme s truhlářem provedli instalaci vestavěné skříně, kuchyně a předsíňové stěny. Doplnili jsme do sklepních prostor regály (lyžárna). Druhá etapa měla proběhnout v říjnu. Já s kolegy jsme se těšily, jak to rychle zvládneme a budeme si užívat ledovec. Realita se, ale urychleně vzdalovala od našich plánů. První věcí bylo, že poskládat vybavení z tří místností, dekorace, koberec, sedačku do jednoho auta bylo celkem náročné, opět jsem si vzpomněl na dětství a na tetris kdy ať se člověk snažil sebe víc vždycky něco nevyšlo. Na konec se nám povedlo vyšpatnit i kousek místa na pár piv na večer. Potom co bylo vše naloženo jsme vyzvedli klíče od apartmánu a hurá na cestu.Dorazili jsme něco po poledni a hned se pustili do práce. S vidinou příslibu, že když hodně zapracujeme večer se budeme moci jít zalyžovat. Prvně jsme prostor vymalovali a aplikovali dekorativní stěrku. Vynosili jsme nábytek do druhého patra a zjistily, že už je dávno noc, narychlo jsme se najedli dali pivo z domu a šli spát.Druhý den ráno jsme začaly s montáží nábytku, domalovali barevné stěny pro zútulnění a zpříjemnění prostoru. Namontovali světla, která krásně doplňují prostor a dávají místnostem vlastní nádech. Nu a opět jsme zjistili, že je pozdní večer, únava už nás doháněla, tedy jsme nepohrdli gulášem ze supermarketu jedním pivem a šli jsme moc rádi spát. Poslední den jsme dověsily japonské stěny a textil, celí interiér doplnily dekoračními obrazy a doplňky. Po /klidu jsme povlékli peřiny, zabalili své nářadí a se smutkem nasedali do aut. Z práce byla obrovská radost povedlo se nám za krátkou dobu opravdu hodně krásná věc. To co nás trápilo bylo, že jsme si ani ty lyže nestihli vyndat z auta. Při zpáteční cestě jsem sledoval ve zpětném zrcátku štíty krásných hor a říkal si jaká škoda. No ale nevadí zákazník byl s naší prací velmi spokojený a jeho kamarád koupil apartmán hned vedle. Takže Alpy těšíme se….

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti